Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd nieraz z trudem można odnaleźć się w setkach informacji o najciekawszych atrakcjach oraz bieżących wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby przybliżyć zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko znajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, pensjonaty i kempingi, jak również zabytki i muzea zlokalizowane w miastach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. urok regionalnego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Serwis o zabytkach w Małopolsce nie zapomina cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych południowych miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Nadzwyczaj pomocny dla obcokrajowców może być też dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Post Author: