Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Szukasz pełnej oferty utrzymania WordPress? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na https://wpmagus.pl/uslugi/opieka-techniczna/.

WordPress, który został opracowany przede wszystkim jako oprogramowanie blogowe, ekspresowo stał się nadzwyczaj popularnym CMS-em. Z uwagi na fakt, iż bez trudności można przyswoić sobie podstawy jego obsługi, a przy tym jest dość szybki, wykorzystuje się go obecnie do projektowania wielopłaszczyznowych stron i sklepów e-commerce. Aczkolwiek ten CMS może być powodem niemiłych sytuacji, zatem ważną i przydatną usługą staje się opieka techniczna nad stroną www.

Z jakiego powodu trzeba powierzyć utrzymanie WordPressa specjaliście?

Utrzymanie strony internetowej na aktualnej edycji systemu zarządzania treścią jest bezspornie podstawą jej bezpieczeństwa. Częstokroć jednak przedsiębiorstwa po postawieniu strony lekceważą okresowe wdrażanie najnowszych wersji CMS-a czy aktualizacji użytkowanych dodatków, przez co narażają stronę na zainfekowanie przez wirusymalware bądź ataki hakerów. Ponadto, pomimo że WordPress jest niezmiernie prostym systemem zarządzania treścią, jego aktualizacja może skutkować niechcianymi problemami z należytym funkcjonowaniem sklepu lub strony. Wobec tego istotne jest, aby czynność tę wykonał zawsze ktoś zaznajomiony z WordPressem, a jeżeli nie mamy w przedsiębiorstwie oddziału IT, rekomenduje się zlecić aktualizację WordPressa zewnętrznemu rzeczoznawcy.

Do kogo adresowana jest pomoc z zakresu aktualizacji WordPressa?

Oferta opieki technicznej nad stroną to usługa adresowana przede wszystkim do klientów biznesowych, tak dużych jak i małych podmiotów, którym zależy na wydajnym i ciągłym funkcjonowaniu ich strony oraz ochronie jej zasobów i baz danych. Oferta ta pomocna jest też blogerom oraz freelancerom utrzymującym prywatne strony www. W elementarnym oferowanym pakiecie znajduje się wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych, usuwanie skutków działania wirusów oraz przeprowadzenie aktualizacji CMS-a. W wyższych pakietach oferowane są też różnego typu monitoringi (np. logowań użytkowników, zmian wtyczek i zmian zawartości).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: