Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Tu uzyskasz więcej informacji o fajnych miejscach w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie informacji o godnych odwiedzenia atrakcjach oraz zbliżających się imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o pokazach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której błyskawicznie wyszukają zabytki i muzea, pensjonaty, hotele i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Ponadto dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków krajobrazowych i narodowych.

Lista konsulatów i proste rozmówki – ważne informacje dla turystów z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze górskie miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niezmiernie pomocna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Post Author: