Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Usuwanie malware ze strony internetowej - usługa na miarę waszych potrzeb.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron oraz sklepów tworzonych z jego użyciem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Logowanie na witrynę jest zablokowane? Treści zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może ze witryny internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? To raptem parę z popularnych przykładów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takim przypadku niezbędne jest błyskawiczne działanie, żeby zidentyfikować powód infekcji i przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa często przekracza kwalifikacje ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców należy zlecić specom od tego typu zadań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatne sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie motywów oraz wtyczek. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo powtórnej ataków. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja spowodowała dodanie strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści podejmują też niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest bardzo ważne, gdyż eliminacja wszystkich efektów zawirusowania nie gwarantuje, że analogiczny przypadek nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: